امروزه کمتر شاهد کودکانی هستیم که در عصرهای تابستان بتوانند به راحتی در محله خود در وسط خیابان بازی کنند. ممکن است شما دلیل این موضوع را وجود والدین بدبین یا عدم علاقه کودکان به بازی کردن تصور کنید، اما یک دلیل به طور حتم وجود دارد و آن اینکه بسیاری از ساکنین محله ها به هم احساس نزدیکی نمی کنند و این جو در منطقه ها در حال افزایش است. فقدان حس نزدیکی و اعتماد در محلات باعث ایجاد نگرانی‌هایی برای امنیت محله می‌شود .

امنیت محله یک تلاش جمعی است اما با شما شروع می‌شود .چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا محله خود را امن‌تر کنید ؟ ما دراین مطلب 8 راه ساده برای امن تر شدن محله تان ذکر می کنیم.

شناسایی همسایه‌هایتان

موضوعی که در اکثر اوقات به آن توجه نمی شود آشنایی با همسایه هاست. اینکه آن ها در طول روز چه کارهایی انجام می دهند ، آیا دارای فرزند هستند ، آشنایی با فرزندانشان و همچنین آگاهی به نیازهایشان جز عواملی است که می بایست هر شخصی در محله خود به آن ها مشرف باشد. آیا شما در کنار زوجی مسن زندگی می‌کنید که در خانه می‌مانند که گاهی به کمک نیاز دارند ؟ یا یک راننده نوجوان در خانواده است؟ آیا کودکان کوچک شما نیاز به مراقبت دارند؟ دانستن این مسائل به شما کمک می‌کند که بدانید چه کسی در همسایگی شما است و چه چیزهایی می‌تواند مشکوک باشد .

راهی برای دسترسی به همسایه های خود داشته باشید تا زمانی که آن ها در خانه خود حضور ندارند و اتفاقات عجیبی رخ می دهد بتوانید به آن ها رسیدگی کنید.اگر با رفتارهای عجیب یا مشکوک در اطراف خانه خود مواجه شدید یا اگرخانه خود را ترک کردید و مایل هستید همسایه‌هایتان، خانه تان را زیر نظر داشته باشند، آشنایی با ساکنان محله تان به شما این امکان را می دهد تا بدون نگرانی از آن ها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

مراقبت هنگام ترک خانه

با همسایگان خود صحبت کنید و ترتیب دهید که کسی به محیط و اطراف خانه تان رسیدگی کند، به پیاده روها و پاکیزگیشان برسد. از یک تایمر برای روشنایی خانه خود استفاده کنید تا چراغهای منزلتان به طور خودکار خاموش و روشن شود. همچنین یک سیستم امنیتی پیدا کنید تا منزلتان در امان باشد و اجازه ورود افراد غربیه به خانه تان را ندهد. یا سیستمی هوشمند نصب کنید که به شما اجازه می دهد که لامپ ها را از راه دور خاموش و روشن کنید.

بستن پنجره و جلو آوردن پرده ها در شب

یک تلویزیون با یک صفحه نمایش بزرگ تا زمانی که از بیرون خانه دیده نشود دزدیده نخواهد شد.باز گذاشتن پرده های پنجره ها این امکان را به دزد ها می دهد تا آزادانه خانه شما را بررسی کنند. در نتیجه زمانی که از خانه خارج می شوید به راحتی افراد این موضوع را متوجه خواهند شد و به راحتی می توانند به خانتان وارد شوند.

افزایش روشنایی خیابان های محله تان

چراغ های خیابان تنها راه برای انجام این کار نیست. از همسایه هایتان بخواهید که هر خانه و آپارتمان در شب چراغ های حیاط خود را روشن کنند و سنسور حرکتی برای چراغ ها در مکان های مناسب خانه نصب کنند، به این ترتیب دزد ها نمی توانند در تاریکی پنهان شوند و فعالیت خود را انجام دهند.

بیشتر شدن حضور ساکنین در محله

با همسایه های خود در محله به پیاده روی بروید ، در محوطه ساختمان خود به درختان و گیاهان رسیدگی کنید و اجازه دهید فرزندانتان با همسایه هایتان در خیابان بازی کنند.حضور بیشتر در فعالیت های جمعی و در خیابان های منطقه تان این حس را به شما و همسایه هایتان می دهد تا بیشتر در شهر احساس امنیت و راحتی داشته باشند.

آشنایی با اداره پلیس محل

محل ادارات پلیس محله خود را بشناسید و ار آن ها و نیروی های انتظامی منطقه خود بخواهید تا بیشتر به امنیت محله توجه کنند. برای مثال اگر ماشین ها با سرعت زیاد از خیابان های محله تان عبور می کنند از آن ها بخواهید تا آرامتر حرکت کنند.بهتر است هر شب به ماشین خود سر بزنید. شما می توانید با همسایه های خود هماهنگ کنید وبرنامه های شبانه در محله اجرا کنید.

نصب سیستم های امنیتی

در نهایت، یکی از مطمئن ترین گزینه ها برای بهبود ایمنی در محله شما، تهیه یک سیستم امنیتی خانه و استفاده از آن است. مطالعه ای در سال 2009 توسط راتگرز نشان داد که با افزایش شمار سیستم های امنیتی خانه در یک منطقه، تعداد سرقت های مسکونی در این منطقه کاهش یافت. از کارشناسان استفاده کنید تا به شما کمک کنند و بهترین سیستم امنیتی را برای خانه شما انتخاب کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *