نیروی انتظامی وظیفه حفظ امنیت کشور را بر عهده دارد، اما وظیفه نگهبان های محله تامین امنیت در تک تک نقاط است. یک نگهبان وظیفه تامین امنیت در بانک ها، محل های تجاری، صنعتی و مسکونی را برعهده دارد.

نگهبان محله کیست؟

نگهبان محله فردی است که براساس مقررات و به خواسته ساکنین محل، در محل مورد نظر مستقر می شود. ساکنین هر محله برای حفاظت از اموال خود، حفظ آرامش و امنیت و جلوگیری از هرگونه تعرض اقدام به استخدام نگهبان محله می کنند.

وظایف

نگهبان محله، تحت آموزش و نظارت پلیس پیشگیری قرار دارد، پس وظایفی که بر عهده نگهبان است مشابه وظایف پلیس انتظامی و پیشگیری اما در یک منطقه محدود است. از جمله وظایف او می توان به موارد زیر اشاره کرد:
حفاظت از بانک ها، مجتمع های تجاری و مسکونی و واحدهای صنعتی
گشت در محل خدمت برای جلوگیری از سرقت(#اخبار) و صدمه به خودروهای پارک شده در محل
هوشیاری و بررسی رفت و آمد ها و گزارش موارد مشکوک به نیروی انتظامی محله برای جلوگیری از ایجاد خطر

 وظایف نگهبان محله

تجهیزات امنیتی پاسبان محله

نگهبان محله وظیفه اجرای قانون در برابر موارد مشکوک را ندارد، بلکه صرفا می تواند به نیروی انتظامی محل گزارش دهد و آن ها برای اجرای قانون وارد عمل می شوند. ضمن اینکه نگهبانان واسطه تامین امنیت محل ها هستند تماس تلفنی آن ها با نیروی انتظامی اولویت رسیدگی نسبت به سایر موارد را دارد.
از این رو از تجهیزاتی که حمل و نگهداری آن توسط نگهبان قانونی است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وسیله دفاع شخصی مثل باتوم
دستنبد
چراغ قوه
شوکر
سوت
بی سیم
اسپری فلفل
تلفن همراه
همچنین نگهبان ها برای اینکه منظر قانونی داشته باشند و از افراد عادی قابل تشخیص باشند، ملبس به لباس های خاص نگهبانی هستند.

تامین

سابقا زمانی که ساکنین یک محله تقاضای نگهبان محله داشتند باید برای ثبت درخواست به کلانتری مراجعه و درخواست خود را اعلام می کردند. اما ایده تاسیس موسسه های حفاظتی و مراقبتی که زیر نظر پلیس پیشگیری و انتظامی مطرح شد، وظیفه آموزش و تربیت نیروهای متعهد نگهبان به این موسسات واگذار شد.

موسسه حفاظتی و مراقبتی امین حفاظ میهن زیر نظر مشاوران پلیس انتظامی و متخصصان به آموزش نیروهای ماهر و متعهد پرداخته است. ضمن تربیت نگهبان، تامین تجهیزات امنیتی نگهبان و برقراری حقوق و بیمه نگهبانان نیز از وظایف این موسسه است. برای اطلاع از شرایط استخدام نگهبان محله و آشنایی با خدمات بیشتر به صفحه خدمات سایت امین حفاظ میهن مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *