امروز دیگر مانند گذشته نیست که بتوان با گذاشتن کفش پشت در و روشن نگه داشتن چراغ مانع دزدی شد. به همین دلیل موسساتی ایجاد شده تا برای امنیت شما، محل سکونت و محل کار شما خدماتی را ارائه دهند. با توجه به همین امر خدمات نگهبانی و امنیتی به یک تجارت بزرگ در دنیای امروزی تبدیل شده است. طیف گسترده ای از خدمات وجود دارد که می توانید از این طریق به آنها دسترسی داشته باشید. این خدمات با توجه به نیاز شما می توانند نقش های مختلفی را ایفا کنند. این که آیا شما در حال برنامه ریزی یک رویداد، افتتاح مشاغل، راه اندازی یک فروشگاه خرده فروشی یا فقط سازماندهی یک مهمانی هستید، این صنعت خدمات مرتبطی را به شما ارائه می دهد که می تواند به افزایش ایمنی محل یا رویداد شما کمک کند و اطمینان حاصل کند که آن بدون هیچ مشکلی اجرا می شود.

خدمات نکهبانی با این وجود بسیاری در مورد خدمات نگهبانی و حفاظتی اطلاعات چندانی ندارند و در مورد لزوم استفاده از آن هم اطلاع دقیقی ندارند. با توجه به این نکته در ادامه علاوه بر ارائه یک تعریف دقیق از خدمات حفاظتی، دلیل استفاده از این نوع خدمات، نکات مهم برای انتخاب یک مجموعه فعال در این زمینه و مواردی از این قبیل بررسی شده است تا در صورت نیاز به این گونه خدمات بدانید که چه مجموعه ای و چه نوع از خدمات را انتخاب کنید.

خدمات نگهبانی چیست?

اینگونه خدمات به مجموعه فعالیت هایی اطلاق می شود که توسط نیروهای آموزش دیده برای تأمین امنیت یک مکان، شخص یا رویداد خاص به کار برده می شود. با استفاده از اینگونه خدمات سطح دغدغه و استرس افرادی که برای خود، فعالیت‌ها یا مکان مدنظر به دنبال کاهش تهدید هستند، کم خواهد شد. مزایای فراوان اینگونه خدمات باعث شده تا در سطح جهانی همانگونه که اشاره شده به شکل یک صنعت مهم در بیاید.

ایران نیز فارغ از این ماجرا نیست و خوشبختانه تعداد زیادی مجموعه معتبر در سطح کشور به ارائه خدمات نگهبانی مشغول هستند. البته اینکه مزایای استفاده از خدمات این موسسات چیست و چه نوع خدماتی را ارائه می دهد بحثی جداست، که در ادامه به آن پرداخته شده است.

6 دلیل برای استفاده از خدمات نگهبانی و حفاظتی

آرامشی که با خدمات امنیتی همراه بوده فوری و پایدار است. افسران امنیتی و نگهبانان آموزش دیده با یادگیری و پیاده کردن مهارت حیاتی در شرایط پرتنش و تهدیدآمیز، احساس امنیت را به شما منتقل می کنند. در اینجا 8 دلیل مهم برای استخدام سرویس های امنیتی آورده شده است که عبارتند از:

جلوگیری از جرایم

افسران امنیتی و نگهبانان از لحاظ جسمی و فیزیکی بازدارنده شکل گیری جرم هستند. حضور حتی یک نگهبان به طور چشمگیری میزان جرم را کاهش داده و از احتمال آسیب رساندن مهاجم جلوگیری می کند. هنگامی که پرسنل امنیتی شخصی را که برای دارایی و یا جان شما ایجاد مشکل می کند را می گیرند به نوعی از اتفاقات بزرگتر و جرائم چون جنایت و دزدی کلان جلوگیری خواهند کرد.

افزایش حس اشراف و امنیت

خدمات نگهبانی و حفاظتی در اصل یک جفت چشم و گوش اضافی هستند که باعث اشراف شما به یک رویداد یا مکان می شود حتی اگر در آنجا نباشید. حضور آنها در ارائه اقدامات فوری در بسیاری از سناریوهای ممکن، از تنش زدایی وضعیت تا بازدارندگی از خصومت، هدفمند و مشخص است. به همین دلیل هم در شرایط خاص با حضور نیروهای حفاظتی شما احساس امنیت دارید زیرا می دانید کسانی هستند که به موقعیت و اتفاقات احتمالی مشرف هستند.

خدمات شما به مشتری را بهبود می بخشد

در بسیاری از موارد، شغل شما و خدمات نگهبانی دست به دست هم می دهند تا رضایت مشتری بیشتر شود. به خصوص در مراکز و فروشگاه های بزرگ وقتی صحبت از محافظت از اموال یا شخص می شود. اینکه شما به مشتری القا کنید به فکر امنیت او هستید و از حادثه و رخدادی در امان است در طولانی مدت باعث اعتماد بیشتر مشتری و کسب رضایت او می شود. هرچه حس امنیت نیز بیشتر باشد مراجعه کننده و خریدار زمان بیشتری را فروشگاه یا واحد تجاری شما سپری خواهد کرد که در طولانی مدت به سودآوری بیشتر منجر خواهد شد.

اقدام فوری را در مشکلات امکان پذیر می کند

استفاده از خدمات نگهبانی، واکنش امنیتی فوری را به همراه دارد. همانطوری که می دانید در شرایط بحرانی چون حمله سارقین، دزدی، دعوا و مواردی از این دست ثانیه ها دارای اهمیت هستند. استفاده از نیروهای آموزش دیده به شما کمک می کند که عوامل تهدیدزا در اسرع وقت کشف و اصلاح می شود. وجود نیروی امنیتی برای به دست آوردن کنترل شرایط بسیار مهم است، قبل از آنکه پلیس یا خدمات فوریت های پزشکی وارد ماجرا شوند.

خدمات نگهبانی در شرکت

خدمات نگهبانی به مجموعه فعالیت هایی اطلاق می شود که توسط نیروهای تعلیم دیده برای تأمین امنیت یک مکان، شخص و یا رویداد خاص به کار برده می شود. مزایای فراوان اینگونه خدمات سبب شده تا در سطح جهانی به شکل یک صنعت مهم در بیاید.

با گذشت زمان شاهد اهميت يافتن نقش انتظامات جهت بالا بردن ضريب امنيت در دستگاه های مختلف اعم از وزارتخانه ‏ها، مؤسسات و شركت ها و… هستيم كه اين بصورت يك امر اجتناب ناپذير اجتماعی در آمده و در دستور كار متصديان قرار گرفته است. به نحوی كه به مرور زمان سيستم ها پيشرفت ه‏ای در حفاظت و كنترل اماكن به كار گرفته مي ‏شود. ولي سيستم حفاظت فيزيكی و انتظامات در ايران بخصوص دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كماكان به همان شيوه‏ های سنتی و قديمی متكی بوده و هم گام با رشد و پيشرفت علمی و تكنولوژيكی حركت نكرده است.

خدمات نگهبانی در ساختمان اداری

از جمله اينكه مسئله آموزش كه از مهمترين روش های بهينه سازی در هر بخشی محسوب می شود، ناديده گرفته شده و پرسنل شاغل در انتظامات از اطلاعات كافی در زمينه وظايف خود برخوردار نخواهند بود. در حالی كه اصولی ترين روش دستيابی به نتايج بهتر در هر امری می بايست مبتنی بر آموزش و آگاهی علمی از نحوه اجرای آن استوار باشد.

در يك بررسی کلی مشخص می شود كه علی رغم اهميت حفاظت فيزيكی متأسفانه اين بخش از ابتدائی ‏ترين آموزش های مربوطه محروم مانده و لازم است در طی برنامه منطقی نسبت به آموزش نيروهای اين مجموعه اقدام نمود.

در همين راستا با بررسی مسائل مربوط به نوع فعاليت های متعدد كه در هر مجموعه ای از انتظامات را به چالش وا می‌دارد به تهيه كتابی موجز كه بيانگر اصول ايمنی و حفاظت كه در برگيرنده اصول نگهبانی، همگرائی نظم و امنيت، منش رفتاری، شرح وظايف، اطفای حريق و فوريت های امدادی است اقدام گرديد كه اميد است مفيد واقع شود.

چرا باید از یک موسسه حفاظتی و مراقبتی، خدمات نگهبانی بگیریم؟

خدمات نگهبانی، نه تنها برای محل کار شما، کسب و کار و یا محل زندگی شما لازم است بلکه موسسه های حفاظتی و مراقبتی نیز می تواند ضامن امنیت و آرامش ابعاد وسیع تری از محل زندگی شما، مانند نگهبانی محله نیز باشد. اهمیت این خدمات به اندازه ایست که موجب شده تا خدمات نگهبانی به یک صنعت بسیار مهم و حیاتی در دنیا تبدیل شود. ایران نیز فارغ از سایر دنیا نیست و موسسات حفاظتی و مراقبتی معتبری در کشورمان است که هر کدام از آنها علاوه بر خدمات نگهبانی، سرویس های دیگری نیز ارائه می دهند. به دلایلی که در ادامه شرح می دهیم توجه کنید تا متوجه اهمیت استفاده از خدمات نگهبانی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *